ALLERGOFF ATOPY CZYLI IDEALNA PIELĘGNACJA SKÓRY WRAŻLIWEJ I ATOPOWEJ / ALERGIK W DOMU



Kiedy w naszym domu mamy alergika, to raczej jest tak że większość trzeba pod niego podporządkować. Jak wiecie u Nas alergikiem jest nasz synek Hubert. Jest on uczulony na roztocza kurzu domowego, tak więc w Naszym domu nie znajdziecie dywanów, zasłon i firanek ;) 
Pościele i koce trzeba prać często, a dodatkowo w specjalnych preparatach, które rozwój tych roztoczy mogą powstrzymać na dłużej. Również w pielęgnacji sięgamy po kosmetyki z przeznaczeniem dla atopików, dla skór wrażliwych, by odpowiednio dbać o dość wrażliwą skórę naszego dziecka. 
Chcę Wam troszkę powiedzieć o kosmetykach Allergoff Atopy
Zapewne możecie kojarzyć, że produkt Allergoff już na moim blogu się pojawił i był to spray  na roztocza kurzu domowego
Dzisiaj będzie bardziej kosmetycznie, chodź również pojawi się produkt z przeznaczeniem do tkanin ;)  

Jest to pakiet kosmetyków i obejmują one trzy kroki pielęgnacji skóry naszego alergika. 

1. Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych
2. Barierowa oliwka do kąpieli leczniczych
3. Powlekająco barierowy krem do ciała  

Linia Allergoff Atopy to wyroby medyczne, zalecane jako uzupełnienie zasadniczej terapii atopowego zapalenia skóry (AZS), a także w celu łagodzenia objawów innych dermatoz, takich jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry oraz w przypadkach skóry bardzo suchej i wrażliwej.
W produktach nie znajdziemy parafiny, substancji zapachowych, surowców ropopochodnych, barwników i parabenów.  


Barierowa Emulsja do kąpieli leczniczych może być stosowana na dwa sposoby - jako dodatek do kąpieli, bądź bezpośrednio na skórę. My zdecydowanie wybieramy ten drugi sposób, bo zwyczajnie jest bardziej efektywny i przyjemniejszy w stosowaniu. 
Oczywiście jak najbardziej przy pierwszym kontakcie z emulsją, byłam nieco zaskoczona, bo spodziewałam się raczej rzadkiej konsystencji, takiej po prostu emulsji dość płynnej. Produkt to jednak forma bardziej jak balsam, bardzo gęsta i absolutnie się nie pieni, ale tego można było spodziewać się po składzie, który jest bardzo przyjazny.  
Na wilgotną skórę rozprowadzam trochę produktu, następnie po całym procesie spłukujemy skórę. Allergoff Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych zawiera w swoim składzie jedynie łagodne surfaktanty, dlatego nie tylko nie niszczy naturalnego płaszcza ochronnego skóry, a też dzięki obecności substancji tłuszczowych (m.in. olejowego kompleksu Omega plus) wspomaga także jego odbudowę. Na skórze tworzy barierę ochronną, która chroni skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.
Skóra po takiej kąpieli jest nawilżona i delikatniejsza. 


Barierowa Oliwka do kąpieli leczniczych również może mieć zastosowanie jako dodatek do kąpieli, bądź bezpośrednio stosowana na ciało. Z racji tego, że posiadamy jedynie prysznic to tutaj również wersja bezpośredniego stosowania na skórę wygrywa.
Oliwka jest bezzapachowa i oczywiście również się nie pieni. 
Dobrze myje ciało, a po całej kąpieli na skórze odczuwalny jest delikatny film ochronny. Nie jest to oczywiście jakiś tłusty film, absolutnie nie! To jest taka delikatna powłoczka, którą bardzo subtelnie wyczuwamy przy dotyku, ale nie brudzi, nie tłuści i nie jest czymś co przeszkadza. 
Oliwka zawiera w swoim składzie naturalne oleje roślinne takie jak olej sojowy, olej z ogórecznika (silnie zmiękczający i natłuszczający), jak i olej lniany (uszczelnia barierę skórną).
Bardzo nam przypadła do gustu. Bardzo polecam ją dla maluszków, bo naprawdę świetny produkt!

Powlekająco barierowy krem do ciała to ostatni etap po kąpieli, ulubiony etap mojego synka ;) Czy Wasze maluchy też lubią się tak smarować balsamami jak mój mały? U nas to jest wręcz jak rytuał po każdej kąpieli, obowiązkowo! 
Krem oczywiście bezzapachowy, o lekkiej konsystencji, mlecznego koloru. Mimo że jest to lekki krem do ciała, to świetnie koi i nawilża skórę. Bardzo fajnie się wchłania, nie pozostawia lepkiej warstwy. Niektóre partie ciała kremujemy dwa razy dziennie, głównie są to rączki (od łokcia w górę) gdzie najczęściej pojawiają się zmiany skórne. U nas objawia się to suchą i szorstką, wręcz "tarkowatą" skórą. 
Po regularnych kąpielach z produktami Allergoff Atopy i każdorazowym balsamowaniu skóry, wygląda to wszystko o niebo lepiej. Suchość jest wręcz niewyczuwalna, a samo odczucie szorstkości zniwelowane. 


Ostatni produkt o którym wspomniałam, stricte nie kosmetyczny. 
Płyn do tkanin, neutralizator alergenów kurzu domowego, skutecznie obniża stężenie alergenów obecnych w tkaninach, co stanowi ważny element ochrony przed rozwojem uczulenia. Wspomaga leczenie objawów alergii wziewnej.
Preparat neutralizuje alergeny wziewne ( alergeny roztoczy kurzu domowego, nużeńca, owadów, zwierząt domowych, pyłki roślin itp.) podczas moczenia tkanin, które poprzedza pranie ręczne lub w prace w temperaturze poniżej 60°C.
Po namaczaniu np. pościeli  przekładamy do pralki  i przy użyciu najmniejszej zalecanej dawki środku piorącego, pierzemy. Pamiętamy na koniec o dodatkowym płukaniu ;) 
Działanie ochronne powinno utrzymywać się do miesiąca, ale oczywiście kiedy objawy mamy dość nasilone to jak najbardziej można stosować częściej. 
Jeżeli posiadamy zwierzaki w domu to jak najbardziej można stosować preparat właśnie do prania tkanin na których sypiają nasze milusińskie ;)  



Jesteśmy bardzo zadowoleni z całej gromadki tych produktów i z czystym sercem polecamy! Bo przy dzieciach liczy się bezpieczeństwo i skuteczność,  seria Allergoff Atopy ma te dwie zalety. 
Monika❤





 

8 komentarzy:

  1. Niestety ciężko żyć z alergiami, więc dobrze, że powstają takie pomocne produkty :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy wpis. I ja skorzystam z opisanych kosmetyków bo boryka się z ocno przesuszona skórą

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy wpis. I ja skorzystam z opisanych kosmetyków bo boryka się z ocno przesuszona skórą

    OdpowiedzUsuń
  4. Znakomity produkt. Super wpis :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Muszę je przetestować :)

    OdpowiedzUsuń
  6. kupiłam spray z twojego polecenia, więc i na kosmetyki z tej serii pewnie się skuszę :D dla alergików pomocna może też być metoda biorezonansowa, szczególnie dla osób, które nie wiedzą na co mają uczulenie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Miki , Blogger